Promocja oferty edukacyjnej uczelni wśród maturzystów 10.03.2020 12:49

Wzorem lat minionych, także w tym roku po feriach zimowych Biuro Promocji podjęło działania związane z promocją oferty edukacyjnej wśród tegorocznych maturzystów.

Jednym z filarów naszej aktywności są spotkania bezpośrednie z uczniami. Zwykle realizujemy je podczas prezentacji w szkołach średnich, a także podczas targów edukacyjnych.

7 lutego br. spotkaliśmy się z grupą ponad osiemdziesięciu maturzystów z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie. Młodzież była bardzo zainteresowana podjęciem studiów na naszej uczelni. Oprócz pytań dotyczących studiowania na ZUT udzielaliśmy też wielu odpowiedzi dotyczących samego miasta Szczecina, możliwości podjęcia pracy, czy też oferty zakwaterowania.

Kolejne spotkania z młodzieżą odbyły się już w ramach targów edukacyjnych. Każdego roku Biuro Promocji uczestniczy w ok. 25-30 imprezach wystawienniczych adresowanych do maturzystów. Zwykle głównym terenem naszego działania jest województwo zachodniopomorskie, ale staramy się także być obecni na wydarzeniach organizowanych w województwach ościennych.

W dniach 25 i 26 lutego odwiedziliśmy Koszalin (Zespół Szkół nr 1 im. M. Kopernika) i Słupsk (ZS Mechanicznych i Logistycznych). Dzień później spotkaliśmy się z uczniami w Zespole Szkół nr 1 w Choszcznie, a 28 lutego pojechaliśmy do Białogardu (Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X). Marzec rozpoczęliśmy od spotkań z maturzystami w Gorzowie Wielkopolskim (03.03.br.). W kolejnym dniu byliśmy w Stargardzie (ZS nr 2 im. Mikołaja Kopernika). Natomiast 5 marca spotkaliśmy się ze szczecińskimi maturzystami w Hali Sportowej Technikum Ekonomicznego.

Podczas wszystkich targów edukacyjnych stoisko Zachodniopomorskiego Uniwersytet Technologicznego w Szczecinie odwiedziło łącznie ponad 2000 osób. W tym roku pracownika Biura Promocji aktywnie wspierali studenci z Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej. Niestety ze względu na zaistniałą w kraju sytuację (stan epidemii) musieliśmy zrezygnować z kolejnych wydarzeń, które zostały odwołane. Planowaliśmy wziąć udział w pięciu targach edukacyjnych (10.03.2020r.–Zielona Góra, 12.03.2020r.– Świdwin, 25.03.2020r. – Międzyrzecz, 26.03.2020r. – Sulęcin, 27.03.2020r. – Łobez) a także czterech spotkaniach w szkołach średnich (17.03.2020r. – Pyrzyce, 18.03.2020r. – Myślibórz, 02.04.2020r. – Wałcz, 08.04.2020r. – Stargard). Odwołane zostały także targi edukacyjne w Kijowie (3-4 kwietnia br.).